Kategorie: Wszystkie | Autor | Gry | Książki | Seriale/Filmy | Wydarzenia
RSS

Autor

poniedziałek, 10 lutego 2014

Haters gonna hate

(Nie napiszę na jakim blogu opublikowano te komentarze tylko dlatego, że szanuję autora bloga za jego profesjonalną robotę i nie o to tu chodzi)

Wow. Tego się nie spodziewałem. Kiedy zaczynają się w Internecie pojawiać twoi hejterzy, którzy w dodatku, jak się okazuje, przeczytali którąś z twoich notek (nawet pobieżnie!) to znaczy, że jest nieźle.

Dość zabawna jest insynuacja, że założyłem tego bloga z myślą o zarobku. W Polsce i w polskim języku! To musiałby być chyba najbardziej poroniony pomysł w kraju, w którym nie czyta w zasadzie nikt i w którym zarabianie na pisaniu wychodzi tylko i wylącznie najlepszym z najlepszych. Poza Kominkiem, Segrittą i paru podobnym nie znam żadnego blogera, który by się utrzymywał z samego blogowania.

Przyznaję, popełniłem podstawowy bląd nowicjusza polegający na wspomnieniu o swoim blogu w komentarzu na innym blogu. Tak się nie robi, ale jak wspomniałem w tymże komentarzu - pierwsza wzmianka była reakcją na komentarz jednego z życzliwych użytkowników, który (bez pytania!) pomógł mi swoją cenną radą. Drugi wynikł z tego, że nie chciałem się powtarzać.

Ale na blogu, na którym zamieszczam swoje komentarze staram się zawsze zamieszczać opinie zawierające jakąś treść, wartość dodaną. Jakość tej treści każdy może oceniać po swojemu, ale nigdy nie są to puste komentarze.

Gdybym naprawdę chamsko się promował, to znaleźlibyście moje komentarze na dziesiątkach blogów poświęconych tematyce jakkolwiek, nawet luźno związanej z tematyką mojego bloga (która sama w sobie jest dość luźna). A komentuję tylko na jednym.

Dlaczego? Zanim zacznę na poważnie promować swojego bloga (i mam tutaj na myśli profesjonalne promowanie...), muszę go zapchać treścią. Coby nie mówić o Kominku, czasem koleś naprawdę ma rację - zanim zaczniesz wciskać swojego bloga innym ludziom, wyrzygaj chociaż kilkadziesiąt wpisów.

Tak jest, wstawiłem do bloga Disqus - jedyny obecnie sensowny system dodawnia komentarzy do wpisów.

Jeżeli ktokolwiek to czyta - enjoy!

[AKTUALIZACJA]: Jak się okazuje, można także w domyślnym systemie blox.pl ustawić komentowanie bez logowania tylko do opcji trzeba się dokopać... Ale jak już dodałem DisQuisa to pewnie zostanie na dłużej. A co mi tam!

18:00, zamekblyskawiczny , Autor
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 stycznia 2014

A bo chuj mnie strzela

Nie chodzi mi o to co zrobić, żeby blog był popularny. O nie. Chciałbym wiedzieć, co zrobić, żeby na bloga wchodził ktokolwiek. "Przeczytaj książki Kominka!" zaraz ci ktoś wyskoczy. No i tak też zrobiłem. Nie ukrywam, jest w nich wiele przydatnych rad o tym, jak pisać bloga (z których większość i tak pewnie oleję). Jak zdobyć popularność od zera? W zasadzie niewiele. Koleś pisze o tym jak to mu było ciężko, bo kiedy założył bloga i wstawił pierwszą notkę dostał jeden komentarz. Jeden komentarz od pierwszego dnia! Nie chodzi mi o to, że nie uważam, by jego wypociny były tak genialne. Ale ktoś musiał jego bloga znaleźć. Jak, ja się pytam? Tego się z jego wspaniałych książeczek nie dowiesz.

Kominek wykorzystał wielu swoich znajomych do zapchania książki "treścią". Dowiesz się też na przykład, żeby śledzić statystyki odwiedzin od dnia pierwszego, bo miło jest patrzeć, że cię czytają. Ale kto? Bo na razie wygląda na to, że czytam sam siebie.

Nie zrozum mnie źle. Nie liczę od początku na to, że będę miał kogokolwiek, komu będzie się chciało tu włazić. Ale chciałbym wiedzieć jak pisać i co robić, żeby po napisaniu tej setnej czy dwusetnej notki mieć już jakąś liczbę osób, które będą to czytać. Bo przecież nikt nie pisze sam dla siebie.

O pozycjonowaniu też się z książki Pana Kominka wiele nie dowiesz. Ot tyle, że zyskał on popularność dzięki pisaniu o gołych babach. Rady kompletnie nieprzydatne i pochodzące z prehistorycznych czasów, kiedy łapanie czytelników na tagi "Kasia Cichopek nago" miało jakikolwiek sens.

Nie wiem, no kurwa nie wiem. Chyba będę po prostu robił swoje, a jak już napiszę te kilkadziesiąt tekstów, o pozycjonowaniu pomyślę wtedy. Nie, żebym miał jakiekolwiek bardziej palące zajęcia.

09:15, zamekblyskawiczny , Autor
Link Dodaj komentarz »
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31